SOLAR PANEL

Yuncey Solar Enerji Olarak Dünyanın Önde Gelen Günes Enerjisi Firmaları İle Beraber Hareket Etmekteyiz. Bunlardan Bluesun, Suntech Power, Ibc Solar, Centrosolar, Trina Solar, Ersol Ve Foton Solar Firmaları Kendi Alanlarında Dünyanın En Tanınmışn Firmalarıdır. Ürün Yelpazemizde 1w Ve 500w Arası Güç Değerlerine Sahip Birçok Güneş Paneli Bulunmaktadır.Siemens,Bosch,Panasonic,Sharp Solar,Yingli Solar,Solar Fabrik.Cw Enerji,Telefunken Markalı Ve Kalite Güvenceli Polikristalin Güneş Paneli Modellerimizin Teknik Değerlerini İnceleyebilirsiniz.Monokristalin, Thin Film,Amorf Silikon, Cıgs,Esnek,Kiremit Ve Dış Cephe Camı Güneş Paneli Modellerimiz İçin Lütfen Bilgi İsteyiniz.

GÜNEŞ PANELİ

Güneş Panelleri Birleştirilmiş Güneş Pillerinden Oluşur Ve Güneş Enerjisini Direkt Olarak Elektriğe Çevirirler. PV (Fotovoltaik) Hücreler Yarı İletken Silikon Malzemeden Üretilmektedirler. Güneş Panellerinin Yapısında Bir Yarı İletken Olan “Silisyum” Elementi Bulunur. Güneş Işığı Bu Maddeler Tarafından Emildiği Zaman, Elektronlar Bulundukları Atomlardan Ayrılarak Madde İçinde Serbest Kalırlar. Böylece Bir Elektrik Akımı Oluşur. Işığın (Fotonların) Elektriğe (Voltaj) Dönüşümüne Fotovoltaik Adı Verilir. Paneller, Gölgeli Havalarda Bile Önemli Miktarda Elektrik Enerjisi Üretebilmektedir. Güneş Panelleri Çok Sayıda Güneş Hücresinin Birbirine Paralel Veya Seri Bağlanarak Bir Yüzey Üzerine Monte Edilmesiyle Oluşturulur.

Not: Elde Edilen Verilerin Standart Test Koşulları: 1000 W/M2 Güneş Işınımı, 1,5 Hava Kütlesi Ve Hücre Sıcaklığı 25°C İle 800 Wm2/M2 Güneş Işınımı, 20 °C Ortam Sıcaklığında Ve 1 M/S Rüzgâr Hızı Şeklindedir.

 
Polikristal Güneş Panelleri Monokristal Güneş Panelleri Esnek Ve Thinfilm Güneş Panelleri Mini Ve Kiremit Çatı Güneş Panelleri
Yuncey Solar Enerji © 2009 Her Hakkı Saklıdır.