GÜNEŞ ENERJİLİ TAKİP SİSTEMLERİ

SOLAR TAKİP SİSTEMLERİ

 

 

Güneş izleyicileri popülaritesini artırıyor, ancak herkes sistemin tüm faydalarını ve potansiyel sakıncalarını anlamıyor. Güneş paneli izleme çözümleri, fotovoltaik panellerin montajı için daha gelişmiş bir teknolojidir. Panelleri sabit bir konumda tutan sabit montajlar, güneş, optimal olmayan bir açıyla geçtiğinde üretkenliklerini tehlikeye atabilir. Buna karşılık, güneş izleyicileri otomatik olarak güneşin gökyüzünde ilerleyişini “izlemeye” geçerek çıktıyı en üst düzeye çıkarır.

 • Bir güneş izleme sistemi, panellerinizi gün boyunca güneşi takip edecek şekilde hareket ettirerek panellerinizin güneş ışınımı aldığı açıyı optimize ederek güneş sisteminizin elektrik üretimini en üst düzeye çıkarır. Güneş izleyicileri tipik olarak yere monte güneş panelleri ve güneş ağaçları gibi büyük, bağımsız güneş tesisatları için kullanılır . Genelde çoğu konut güneş enerjisi projelerinde kullanılmazlar, ancak büyük ölçekli ve ticari / endüstriyel güneş enerjisi pazarında bir yeri vardır.
 • Güneş panelleri güneş ışığına maruz kaldığında, güneş ışınlarının güneş panelinin yüzeyiyle (“geliş açısı” olarak bilinir) karşılaştığı açı, panelin gelen ışığı elektriğe ne kadar iyi dönüştürebileceğini belirler. Geliş açısı ne kadar dar olursa, bir fotovoltaik panelin ürettiği enerji o kadar fazla olur. Güneş izleyicileri, panelleri yönlendirmek için çalışarak bu açıyı en aza indirmeye yardımcı olur, böylece ışık, yüzeylerine dik yönde vurur.
 • Tipik olarak, çift eksenli izleyiciler (YUNCEY SOLAR gibi şirketler tarafından üretilir), büyük ölçekli, büyük ölçekli projeler arasında bile, güneş tesisatları için çok daha az popüler bir seçenektir. Çift eksenli izleyicilerin uygun olabileceği bir durum bazı ticari özelliklerde olacaktır - güneş panelleri için sınırlı ticari çatı alanı olması nedeniyle, tipik statik panellere göre% 45'e kadar daha fazla enerji üretebilen çift eksenli izleyiciler işletmelere yardımcı olabilir operasyonlarını küçük bir alanda yakıtlamak için yeterli güç üretin. Fayda ölçekli ölçekli kurulumlar genellikle çift eksenli kurulumlara ihtiyaç duymaz, çünkü ticari bir çatı alanının dar alan kısıtlamaları olmadan geniş arazilerde yer alırlar.
 • İKİ TÜR GÜNEŞ TAKİP SİSTEMİ VARDIR: TEK EKSENLİ VE ÇİFT EKSENLİ

   

  MODEL: GÜNEŞ ENERJİ TEK EKSENLİ TAKİP SİSTEMİ

  Bir tek eksenli izci hareketinin bir eksende, genellikle kuzey ve güney ile uyumlu üzerinde paneller taşır. Bu kurulumlar panellerinizin doğudan batıya yaylanmasına ve güneş doğarken ve yükselirken güneşi izlemesine izin verir.

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

  Bir güneş takip sisteminin en büyük yararı, elektrik üretiminde bir artış sağlamasıdır. Genellikle, tek eksenli bir güneş izleyiciye sahip bir güneş paneli sistemi yüzde 25 ila 35 arasında bir performans artışı görüyor. Çift eksenli bir izleyici, performansı yüzde 5-10 oranında daha artırıyor.

  SOLAR TEK EKSENLİ TAKİP SİSTEMLERİN AVANTAJLARI

  İzleyiciler, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaları nedeniyle, sabit emsallerinden daha fazla elektrik üretmektedir. Bu artış, izleme sisteminin coğrafi konumuna bağlı olarak% 10 ila 25 arasında olabilir .

  Tek eksenli ve çift ??eksenli izleyiciler gibi çok çeşitli güneş izleyicileri vardır ve bunların tümü benzersiz bir şantiye için mükemmeldir. Kurulum boyutu, yerel hava durumu, enlem derecesi ve elektrik gereksinimleri, belirli bir güneş kurulumuna en uygun güneş izleyicisinin tipini etkileyebilecek önemli hususlardır.

  Güneş izleyicileri, sabit eğimli sistemler için gerekli kabaca aynı alanda daha fazla elektrik üreterek arazi kullanımını optimize etmek için idealdir.

  Bazı Şehirlerde, bazı kuruluşlar güneş enerjisi için Kullanım Süresi (TOU) oran planları sunar; bu, kuruluşun günün en yoğun döneminde üretilen gücü daha yüksek bir oranda satın alacağı anlamına gelir. Bu durumda, günün bu en yoğun zamanlarında daha fazla miktarda elektrik üretilmesinde fayda vardır. Bir takip sistemi kullanmak, bu yoğun zaman dilimlerinde elde edilen enerji kazancını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

  Teknolojideki gelişmeler ve elektronik ve mekanikteki güvenilirlik, izleme sistemleri için uzun vadeli bakım sorunlarını büyük ölçüde azaltmıştır.

  FİYATI: ÖZEL FİYAT İSTESYİNİZ

   

  MODEL: GÜNEŞ ENERJİ ÇİFT EKSENLİ TAKİP SİSTEMİ

  Bir çift eksenli izci sizin paneller hizalanmış iki eksende kuzey-güney ve doğu-batı hem taşımanıza olanak tanır. Bu tür bir sistem, yıl boyunca güneş enerjisi koleksiyonunuzu en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Normal günlük harekete ek olarak güneşin yüksekliğindeki mevsimsel değişimleri izleyebilir.

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

  Güneşin gökyüzünde konumunun yaz ve kış ayları arasında büyük ölçüde değiştiği yüksek bir enlemde yaşıyorsanız, çift eksenli bir izleme sistemi, güneş enerjisi üretiminizi en üst düzeye çıkarmak ve eviniz ya da mülkünüz için yeterli gücü toplamak için iyi bir yol olabilir.

  SOLAR ÇİFT EKSENLİ TAKİP SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

  Güneş izleyicileri, daha karmaşık teknolojiler ve çalışması için gerekli hareketli parçalar nedeniyle, sabit emsallerinden biraz daha pahalıdır. Bu genellikle projenin büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak yaklaşık 0,08 - 0,10 dolar / W artış olur.

  Güvenilirlikteki gelişmelere rağmen, genellikle geleneksel bir sabit rafa göre daha fazla bakım gerekir, bununla birlikte güneş izleyicinin kalitesi bu bakımın ne kadar ve ne sıklıkta gerekli olduğu konusunda bir rol oynayabilir.

  Gİzleyiciler sabit raflardan daha karmaşık bir sistemdir. Bu, kablolama için ek kanal açma ve bazı ek sınıflandırmalar da dahil olmak üzere tipik olarak daha fazla alan hazırlığının gerekli olduğu anlamına gelir.

  Tek eksenli izleyici projeleri ayrıca şirketin istikrarı ve güvenilirliğine odaklanmayı gerektirir. Projelerin finanse edilmesi söz konusu olduğunda, bu sistemler daha karmaşıktır ve dolayısıyla bir finansçının bakış açısından daha yüksek bir risk olarak görülmektedir.

  Güneş izleyicileri genellikle daha az kar yağan veya hiç kar yağmayan iklimler için tasarlanmıştır, bu da sıcak iklimlerde daha uygulanabilir bir çözümdür. Sabit raf sistemi, izleme sistemlerinden daha zor çevre koşullarına daha kolay uyum sağlar.

  Sabit izleme sistemleri, tek eksenli izleme sistemlerinden daha fazla sahaya ayarlanabilirlik sunar. Sabit sistemler genellikle E / W yönünde% 20'ye kadar eğimi barındırabilirken, izleme sistemleri tipik olarak N / S yönünde genellikle% 10 civarında bir eğimde daha az yer sunar.

  FİYATI: ÖZEL FİYAT İSTESYİNİZ

  Yuncey Solar Enerji © 2009 Her Hakkı Saklıdır.